WordPress na dobry początek

Chcesz stworzyć swoją stronę internetową, ale nie znasz się na tym i nie wiesz jak zacząć? Z pomocą może przyjść WordPress.

WordPress jest darmowym systemem, który pozwala w kilku krokach zaistnieć w internecie. Nie musimy być specjalistami, aby z niego korzystać. Posiada bardzo obszerną pomoc i dostępny jest w polskiej wersji językowej. I ponownie słowo klucz: jest darmowy. Dodatkowo w internecie można znaleźć wiele darmowych szablonów. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego co będzie pasować do tematyki strony. A jeśli nie – jest wiele serwisów w których można naprawdę tanio zakupić szablon, a tam wybór już jest ogromny.

Co jest nam potrzebne?

Oczywiście serwer WWW. Jest wiele darmowych hostingów, ale najważniejsze jest zwrócenie uwagi czy posiadają obsługę PHP i serwer MySQL.

Paczka WordPressa. Kod źródłowy dla WordPressa w polskiej wersji językowej można pobrać ze strony pl.wordpress.org.

Klient FTP – na przykład FileZilla – do wgrania plików na serwer.

I to chyba jasne, przeglądarka internetowa do zarządzania WordPressem.

Cały proces instalacji jest opisany na stronie z kodem źródłowym. Jeśli pojawiają się jakieś problemy można zawsze napisać na forum. Społeczność WordPressa jest tak duża, że na pewno znajdzie się ktoś, kto chętnie pomoże lub nakieruje.

Jest jeszcze możliwość pominięcia tych wszystkich kroków. Można założyć konto już z zainstalowaną platformą WordPressa gdzie nie musimy się martwić o serwer, o jakąś instalację na WordPress.com. Ma to jednak swoje wady i zalety. Aby je poznać i zdecydować, która opcja jest dla nas lepsza lub wygodniejsza warto przeczytać artykuł WordPress.org kontra WordPress.com.

Czy WordPress jest dla mnie?

To zależy ;o) Zanim odpowie się na pytanie, czy jakieś oprogramowanie, system jest dla kogoś odpowiedni należałoby określić jakie ma się wymagania, do czego jest to potrzebne, co chemy zyskać i szereg innych pytań. Najprościej ujmując, jeśli chcemy założyć stronę która będzie miała kilka zakładek, np. O nas, Aktualności, Kontakt itp, lub po prostu chcemy prowadzić jakiś mały serwis w którym będą pojawiać się informacje, artykuły, a do tego nie jesteśmy specjalistami i nie chcemy wydawać pieniędzy – WordPress powinien być odpowiedni.

Autroem zdjęcia jest Heisenberg Media

0 0 vote
Article Rating