5 książek, dzięki którym rozkręcisz swój biznes

Z książek można się tyle dowiedzieć, że to aż nieprawdopodobne, że tak mało ludzi je czyta. Książki to najtańsza forma edukacji jaka istnieje. Dostęp do ogromnej wiedzy możemy mieć nawet za darmo, jeśli uda nam się dopaść wybraną książkę na przykład w bibliotece. Jasne jest dużo słabych publikacji, które niewiele wnoszą lub takich, które są niczym innym jak wydłużoną i trochę podstępną info-reklamą jakiegoś produktu. Zwłaszcza jeśli skupiamy się na kategorii Biznes i Rozwój. Dlatego postanowiłam odsiać ziarno od plew i zrobić listę absolutnych branżowych perełek.

Polecane książki dla przedsiębiorców

Stale coś czytam i staram się to robić aktywnie, czyli zawsze z notatnikiem w ręku. Poniższe zestawienie to książki dla przedsiębiorców, które moim zdaniem zawierają najwięcej skondensowanej i przydatnej wiedzy. To książki, po których przeczytaniu kończę z całą masą notatek, głową pełną inspiracji i nowych pomysłów. O pieniądzach, biznesie, marketingu i nowoczesnych technologiach. To taki pakiet startowy dla każdego przedsiębiorcy. Zarówno “zielonego” jak i doświadczonego. To książki, które często polecam znajomym czy klientom i zawsze, ZAWSZE dostaję informację zwrotną, że są świetne.

Zobyć Rynek – Jeff Walker

Jak sprzedać prawie wszystko online, stworzyć upragniony biznes i żyć marzeniami. Przyznam szczerze, że podchodziłam do tej książki bardzo sceptycznie. Nie przepadam za publikacjami, w których autor sprzedaje panaceum na wszystko – cudowny środek na rozwiązanie wszystkich problemów. Dosłownie. Czytając niemal słyszysz szelest pieniędzy, na których wkrótce będziesz sypiać, podczas gdy autor książki robi fortunę na szkoleniach dotyczących tego samego, o czym czytamy w książce a wszelkie zwroty typu PLF są opatrzone znaczkiem ®. Niemniej jednak pod tą skorupką lekkiego przechwalania znajdziesz sporo naprawdę cennych rad. Jakość przeczytanej książki zwykle oceniam po ilości notatek, które robię w trakcie. Zaczynając książkę nie byłam pewna czy w ogóle mi się spodoba, skończyłam ją z ogromną ilością cennych notatek i mnóstwem inspiracji. Polecam z czystym sumieniem każdemu, kto w swoim fachu sprzedaje usługę lub produkt.

Wywieranie wpływu na ludzi – Robert Cialdini

Absolutny hit, jeśli chodzi naszą firmową biblioteczkę. Książkę posiadamy w formie audiobooka i słuchamy jej w podróżach firmowych przynajmniej raz do roku. Doskonały podręcznik o tym, jak działa psychika ludzka jeśli chodzi o podejmowanie decyzji. Między innymi takich, które wiążą się z zakupem lub deklaracją wyboru produktu. W książce Cialdiniego każda teoria poparta jest ciekawą historią oraz wzmocniona wynikami badań, które przeprowadził ze swoimi studentami. Tę książkę powinien przeczytać każdy niezależnie od tego czy jest się sprzedawcą, czy konsumentem. Z takim samym zapałem polecam ją klientom i znajomym.

Fastlane Milionera – MJ DeMarco

Uwielbiam Fastlane Milionera, ponieważ MJ DeMarco mówi jak jest i nie próbuje przy okazji wcisnąć Ci drogiego seminarium na którym “dowiesz się więcej”. Książkę czyta się jak list od dobrego kumpla który ma duże doświadczenie w biznesie i chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Obowiązkowa, otwierająca oczy pozycja dla każdego przedsiębiorcy, który marzy o przejściu na wcześniejszą emeryturę w wieku, kiedy jeszcze może się nią nacieszyć :-)

Cokolwiek myślisz pomyśl odwrotnie – Paul Arden

To książka, którą czyta się pół godziny, ale zostaje z Tobą na całe życie. Warto ją mieć w swojej kolekcji, by wracać do niej co jakiś czas po solidnego kopa i motywację, aby tworzyć swój świat po swojemu. Znajdziesz w niej samo konkretne mięcho. Dzięki niej nabierzesz dystansu do codzienności i zobaczysz rzeczy z innej perspektywy, żeby zacząć działać inaczej niż wszyscy.

Zapytaj Garyego – Gary Vaynerchuk

Gary to specyficzny gość, ale nie można mu odmówić charyzmy, wyszczekania i spostrzegawczości. Powie Ci wprost, gdzie popełniasz błąd i na co masz zwracać uwagę. Przeczytałam kilka książek Garyego, ale ta jest moją ulubioną. Dlaczego? Bo to zbiór pytań i odpowiedzi. Prawdziwe przypadki prawdziwych ludzi, na które Gary znajduje rozwiązanie i robi to bezbłędnie. Do tego pozytywna energia i zapał, jaki bije od autora są zaraźliwe. Jeśli potrzebujesz, żeby ktoś cię popchnął we właściwym kierunku to ta książka jest dla Ciebie.

Na wszystko znajdziesz odpowiedź

Jeśli masz jakiś problem, trudniejszy orzech do zgryzienia, to możesz mieć pewność, że w 99 przypadkach na 100, ktoś już to opisał. A jeśli nie, to na co czekasz? Znajdź rozwiązanie i zabieraj się za pisanie :-) Książki to najlepszy sposób na to, aby rozwijać siebie i swój biznes. Ja nieustannie coś czytam i chętnie zapoznam się z nowymi tytułami. Dlatego jeśli masz swoją ulubioną książkę i uważasz, że pasuje ona do tego zestawienia, to podziel się tytułem w komentarzach. Z góry dziękuję, Agata.

0 0 vote
Article Rating