Strona w budowie

Jesteś właśnie na dobrej drodze do stworzenia swojej własnej strony? A może właśnie ją zmieniasz? Czy dodałeś już te magiczne słowa “Strona w budowie”?

Będzie krótko, bez większej filozofii.

Ile razy podczas przeczesywania internetu trafiamy na stronę z informacją:
“Strona w budowie, zapraszamy już wkrótce.”
i poza nią nie ma żadnej innej?

Czy znaleźliśmy dzięki temu to czego szukaliśmy? Oczywiście, że nie. Zazwyczaj dodatkowo jest piękny obrazek z robót drogowych i to wszystko. A pojęcie wkrótce jest conajmniej mgliste. Jeśli to jest zmiana strony i taką informację zobaczy stały użytkownik to pół biedy. Jednak jeśli to będzie nowy użytkownik, ba! klient! to prawdopodobnie straciliśmy go bezpowrotnie.

Nie dostarczając żadnej informacji na stronie zniechęcamy potencjalnych użytkowników.

Dbajmy o nasz wizerunek i szanujmy potencjalnych klientów.

Zmieniając stronę jeśli nie chcemy lub nie możemy starej pokazywać, lub jeśli chcemy już jakoś zaprezentować się w internecie pod nową domeną – zamiast nic nie wnoszącego “under construction” – poświęćmy chwilę, aby przygotować stronę wizytówkową!

W niej możemy umieścić informację czym się zajmujemy, jak można się z nami skontaktować i kilka innych informacji które nas charakteryzują, a które są istotne. Nie chodzi tutaj o dokładne opisywanie, rozpisywanie się.
Chodzi tylko o to, że jeśli wejdę na waszą stronę która jest w budowie, to przynajmniej będę wiedzieć, po co mam wracać. A gdzieś tam na dole można dodać, że już niedługo drogi użytkowniku więcej informacji, serdecznie zapraszamy. I od razu lepiej.

A jeśli zamiast tego równie mglistego “niedługo” nie możemy podać daty, to i tak pozostawiając jakiekolwiek informacje zyskujemy kilka punktów na starcie.

0 0 vote
Article Rating