Kiedy wiesz, że przedawkowałeś programowanie.

Czy są to popularne objawy? Nie wiem. Wiem natomiast, że jeśli którykolwiek z nich pojawi się u mnie (normalnie takich rzeczy nie robię), oznacza to, że muszę natychmiast zapisać wszystko, zrobić tysiąc backupów na różnych nośnikach i najzupełniej w świecie odejść na jakiś czas od komputera. Jakiś czas jest raczej pojęciem względnym. Może to być godzina, dwie, a jeśli mam szczęście i zbliża się weekend to na cały weekend ;o) Wifi w telefonie obowiązkowo również należy wtedy wyłączyć.

Objawy:

1. Robiąc notatki na zwykłej kartce papieru zamiast zwykłych przerw wpisuję znak podkreślenia –  “_”.
Czyli zamiast napisać “kupić kawę” wpisuję “kupić_kawę”.

2. Walcząc z niedziałającą funkcją unlik, nie widzę tej cholernej spacji na końcu.
Od tamtej pory, wszędzie gdzie spacja może mi coś zepsuć używam funkcji trim(). Więc jeśli nie działa Ci unlink() w php i nie wiesz co jest grane, sprawdź czy nie ma gdzieś spacji.

3. Chcąc wyświetlić zawartość zmiennej przez dobre pare minut nie widzę, że brakuje echo, ale sprawdzam printem w innym miejscu czy coś w tej zmiennej w ogóle jest.
Tak wiem, wstyd i hańba. A dlaczego właściwie sprawdzam print’em a nim nie wyświetlam? Ponieważ print zachowuje się jak funkcja (choć nią nie jest). I najważniejsze – echo jest szybsze od print.

4. c.d.n. – mam nadzieję, że nie ;o)

0 0 vote
Article Rating