Spotify muzyczna apka którą warto wypróbować.

Dziś pierwszy rzut oka na Spotify, aplikację, która umożliwia słuchanie dowolnej muzyki na wielu urządzeniach od stacjonarnego kompa począwszy kończąc na telefonie. W polsce dopiero od wczoraj.

Spotifaj co?

Spotify dostępny jest w wersji darmowej ale za to z reklamami, „Unlimited” bez reklam ale za to tylko na komputer stacjonarny lub laptop i w wersji „Premium” na wszystkie urządzenia. Chyba nie muszę tego mówć, muszę? No dobra, juz dobra:] Aplikację można pobrać na –> Spotify.com

Wersja premium kosztuje w Polsce 20 zł/mc. Na co mam tylko jedno słowo komentarza: NARESZCIE! Nareszcie ktoś wyszedł do Polaków z ofertą na polską kieszeń. Dobrym przykładem jak do tej pory wyglądała oferta w polskich realiach jest iTunes Store. Gdzie przeciętny Amerykanin zarabiający miesięcznie 3500$ płaci za piosenkę 1 dolara, podczas gdy przeciętny Polak zarabiający średnio 3500zł miesięcznie za piosenkę płaci 1€ co na ten moment daje 4,2zł.

Jest nieźle

Korzystam ze Spotify od kilku godzin i swobodnie mogę powiedzieć że algorytm dobierający piosenki w trybie stacji radiowej bardzo mi odpowiada. Chociaż na początku nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że słucham tylko znanych artystów (prawie jak w radiu Zet ;)), jednak po paru zmianach ustawień, w moich słuchawkach rozbrzmiewają doskonałej jakości moich ulubionych twórców.

Nie mam zbyt popularnego gustu jeśli chodzi o wykonawców i z przyjemnością stwierdzam, że albumy, o których pewnie mało kto słyszał bez problemu znalazłam w bibliotece Spotify, a odkrycie że znajdują się tam również audiobooki dodatkowo mnie ucieszyło. Jedynie w zbiorach w języku polskim widzę sporo do nadrobienia, ale jestem przekonana, że i to się zmieni.

Znalazłam baga 

Jak widać na załączonym obrazku Spotify oferuje duży wybór nie tylko w dziedzinie muzyki ale również w kwestii słów składających się na zdanie ;-) Minus dla beta testerów:P

Ogólne wrażenie po zainstalowaniu bardzo pozytywne. Czy Sotify pobije Groovesharka z którego korzystałam do tej pory? Mam nadzieję :-) Z przyjemnością zostanę użytkownikiem premium kiedy już zakończy się mój darmowy 30 dniowy okres próbny.

Na koniec postawa życzeniowa

Mam tylko jedno życzenie aby w ktoś wpadł na pomysł przygotowania podobnej oferty dla książek (przy okazji pozdrawiam i polecam bookrage.org), seriali i gier. A coś mi mówi, że z dniem w którym moje życzenie się spełni, zniknie problem piractwa. A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach:-)

0 0 vote
Article Rating