Darmowe zdjęcia Stockowe

Dobre zdjęcie do użytku na stronie internetowej warte jest każdych pieniędzy ale co jeśli akurat nie dysponujemy wolną kwotą kilkudziesięciu złotych za piękne zdjęcie stockowe? Lub potrzebujemy ich kilka a wtedy, dla osoby prywatnej lub mikro przedsiębiorcy, kumuluje się już niezła sumka.

Śmierć płatnym stockom

Całkiem nie dawno powstała moda na ciekawe inicjatywy foto blogi które dzięki zaangażowaniu rożnych fotografów udostępniają zdjęcia stockowe za tak zwane całkowite darmo :-) Które są niejako pstryczkiem w nos płatnych banków zdjęć.

Oczywiście „całkowite darmo” nie zwalnia nas z zapoznania się z obowiązującą dane zdjęcia licencją. Na temat licencji szerzej rozpisałam się w poprzednim poście z tej serii więc zachęcam do przeczytania bo naprawdę dobrze jest takie rzeczy wiedzieć :-)

Filtry, makro, widoki i inne dobra.

gratisography

Gratisography – stylowe zdjęcia muśnięte filtrami odbiegające stylem od tradycyjnej nasyconej kolorami fotografii stockowej ale równie piękne jeśli nie piękniejsze. Zdjęcia udostępnione są na licencji Creative Commons mają duże rozmiary i można je używać zarówno do celów prywatnych jak i komercyjnych. (czy muszę przypominać żeby pomimo tego zapoznać się z licencją? :])

deathtostock-food3

Death To the Stock – Na chwilę w której piszę ten post strona główna jest cały czas w budowie. Nie przeszkadza to jednak aby zapisać się do newslettera i otrzymywać na maila paczkę 10 wyselekcjonowanych zdjęć na miesiąc.

unsplash

Unsplash – Darmowe do czego tylko chcemy, 10 zdjęć co 10 dni, tematyka zdjeć jest głównie krajobrazowa ale znajdziemy tam również inne kompozycje.

littlevisuals

Littlevisuals – Darmowe do czego tylko chcemy. 7 zdjęć co tydzień z możliwością otrzymywania paczuszki na maila jeśli tylko zapiszemy się do newslettera.

picjumbo-com-img-9870

Picjumbo – Autorem serwisu jest Viktor Hanacek który z miłości do designu i dobrych zdjęć dzieli się swoimi pracami całkowicie za darmo. Oczywiście podpis z linkiem do strony autora mile widziany acz nie konieczny. Nowe zdjęcia każdego w dnia. To się nazywa pasja :-)

0 0 vote
Article Rating