Darmowe tła na stronę internetową

Dzisiaj kolejny artykuł z serii o darmowych materiałach przydatnych przy tworzeniu własnej strony internetowej, było już o tym gdzie w sieci znaleźć darmowe zdjęcia na licencji Creative Commons. Gdzie można poszukać darmowych zdjęć stockowych wysokiej jakości. Dzisiaj będzie o wzorach na tło.

Wzory na tło potocznie zwane patternami charakteryzują się tym, że można je powtarzać zarówno w pionie jak i poziomie bez widocznej linii łączenia. Wiem, że miejsc z darmowymi wzorami na tło jest całe mnóstwo ale dla kogoś kto nie siedzi w temacie trudno jest znaleźć stronę która oferuje ciekawe tła dobrej jakości i na wolnej od praw autorskich licencji. Poniżej prezentuję takie właśnie zestawienie.

Mysitemyway

mysitemyway

Zbiór wzorów na tło do użytku osobistego i komercyjnego, bez konieczności uznania autorstwa. Znajdziemy tu tła przeróżnej maści zarówno te teksturowe na bazie zdjęć jaki i abstrakcyjne wzory. Dostępne są również całe pakiety zawierające jeden wzór w gamie wybranych kolorów.

Subtlepatterns

subtlepatterns

Delikatne tła zaprezentowane w równie delikatnym stylu. Istna kopalnia abstrakcyjnych wzorów ale znajdziemy tu również takie na bazie zdjęć.

The Pattern Library

thepatternlibrary

Bardzo ciekawy projekt, którego autorami są Tim Holman i Claudio Guglieri zawierający zbiór wzorów kafelkowych do wykorzystania bez ograniczeń w projektach oraz jako tło strony internetowej.

Darmowe zdjęcia na stronę www

Koniecznie sprawdź też nasz wpis o darmowych bibliotekach zdjęć jeśli abstrakcyjne wzory to nie twój klimat :-)

Udanych łowów :-)

0 0 vote
Article Rating